На Дніпропетровщині господарство позбавили права користування землею

15 березня 2019 901 0
На Дніпропетровщині господарство позбавили права користування землею

У Дніпропетровській області прокуратура повернула державі земельну ділянку вартістю 5 млн грн, на якій господарство незаконно вирощувало врожай. Про це повідомила прес-служба прокуратури Дніпропетровської області.

«У листопаді 2016 р. між державним професійно-технічним навчальним закладом та приватним підприємством було укладено договір підряду на виконання науково-технічних робіт», — йдеться у повідомленні.

Так, було встановлено, що дійсною метою укладання договору підряду є не виконання вказаних робіт, а використання підприємством земельної ділянки площею 65 га навчального закладу у комерційних цілях для вирощування врожаю.

Договір, який сторони приховали під удаваним правочином, містить елементи договору оренди землі та не відповідає вимогам чинного законодавства.

«Господарський суд Дніпропетровської області задовольнив позовну заяву Дніпропетровської місцевої прокуратури №2 в інтересах держави в особі Міністерства освіти і науки України та Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області до Солонянського професійного аграрного ліцею та приватного підприємства про визнання договору удаваним, недійсним та зобов’язання звільнити земельну ділянку вартістю понад 5,3 млн грн», — повідомили у прокуратурі.

Наразі за втручання прокуратури вказаний договір підряду визнано удаваним та недійсним, підприємство звільнило земельну ділянку державної власності.

Виконано за допомогою Disqus