Оптимальні строки посіву озимих скінчилися, а опади не передбачаються — Адаменко

9 жовтня 2015 78 0
Оптимальні строки посіву озимих скінчилися, а опади не передбачаються — Адаменко
Кurkul.comОптимальні строки посіву озимих скінчилися, а опади не передбачаються — Адаменко

В Україні вплив відставання темпів посіву озимих на урожай 2016 р. можуть компенсувати тільки тепла осінь і зима з опадами, а також рання весна. Про це в коментарі інформаційному агенству «АПК-Інформ» повідомила начальник відділу агрометеорології Гідрометеорологічного центру України Тетяна Адаменко.

«Оптимальні строки посіву озимих уже закінчилися навіть у південних областях, а там засіяно менше 50% площ. Аграрії не сіють через велику посуху, порівняти яку можна тільки з 2011 р. Однак тоді в Україні вже 13 жовтня пішли дощі, а зараз — до 17 жовтня жодних опадів не прогнозується і далі про них складно говорити», — зазначила вона.

Експерт підкреслила, що навіть за умови проведення посіву і випадання опадів, у зв'язку з похолоданням не зрозуміло, чи вистачить тепла для отримання сходів.

«Зараз має сенс сіяти озимий ячмінь у південних областях, оскільки у нього найкоротший період осінньої вегетації. Однак, за даними, на сьогодні в Одеській та Миколаївській областях, які є основними за площами під зернові, засіяно 16% і 10% відповідно», — поінформувала Тетяна Адаменко.

За її словами, на стан посівів добре вплинуть теплі осінь, зима і рання весна. Ці складові забезпечили б нормальний урожай. Але якщо ці умови не будуть витримані, то врожай буде нижчим.

Виконано за допомогою Disqus