Погодні умови провокують розвиток хвороб зернових

29 червня 2016 43 0
Погодні умови можуть неоднозначно вплинути на посіви
agro.basf.ruПогодні умови можуть неоднозначно вплинути на посіви

Спекотна погода, яка встановилася в останні дні другої декади червня (і, за прогнозом, триватиме до кінця місяця), буде мати двоякий вплив на сільськогосподарські культури, пише Інфоіндустрія.

Низькі нічні температури повітря на початку декади, особливо в західних областях, де мінімальна температура знижувалася лише до + 2-5 °, стримували і гнобили розвиток теплолюбивих культур.

Одночасно з підвищенням температури в умовах досить високої вологості повітря склалися надзвичайно сприятливі умови для активізації, розвитку і поширення грибкових захворювань (септоріозу, фузаріозу, фомозу та ін.). На окремих площах з яровими зерновими культурами, де запаси вологи в грунті були надмірними для цього періоду розвитку, відзначали пожовтіння листя і стебел та локальне вилягання посівів, особливо загущених.

Найменшу кількість опадів зафіксовано в західних областях (переважно від 45% до 80% норми), на решті території — від 120% до 300% норми для цього періоду. Найменше опадів випало в північних районах Рівненської та Волинської областей (50-60 мм), найбільше в окремих районах Миколаївської, Полтавської, Харківської областей (220-270 мм).

Засуха ж прискорить дозрівання зерна ранніх зернових, сприятиме інтенсивному розвитку пізніх культур, однак лише доти, доки вистачить запасів вологи в грунті.

Виконано за допомогою Disqus