Господарства південних регіонів наблизилися до екватору посівної

20 березня 2019 234 0
Господарства південних регіонів наблизилися до екватору посівної

Господарства південних регіонів України наблизились до екватору посівної ранніх зернових та зернобобових культур. Тим часом у 7 областях на Півночі, Сході та Заході посівну досі не розпочато. Такі дані в ході конференції «Посівна 2019: поточний стан та прогнози» оприлюднили у Мінагрополітики, передає SuperAgronom.com.

Зазначається, що станом на 18 березня ранніми зерновими та зернобобовими культурами засіяно 510 тис. га площ (22% до прогнозу).

У розрізі культур посіяно:

  • ячменю — 365 тис. га (23% до прогнозу);
  • пшениці — 24 тис. га (14%);
  • гороху — 108 тис. га (31%);
  • вівса — 12 тис. га (6%).

За темпами сівби ранніх культур традиційно лідирують господарства південних областей. Станом на звітну дату в Миколаївській області засіяно 59% прогнозованих площ, на Херсонщині — 57%, на Одещині — 55%.

За виключенням Закарпатської, Львівської, Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської та Луганської областей, роботи з сівби ранніх ярих зернових та зернобобових культур розпочато в господарствах 17 областей України.

Як зазначають в Мінагрополітики, очікувана структура посівних площ на поточний сезон залишиться на рівні минулого року і становитиме 27,688 млн га, з яких на зернові та зернобобові припадає 54% площ.

Виконано за допомогою Disqus