Зернові перетворюються на отруту через глобальне потепління — думка

20 березня 2019 479 0
Зернові перетворюються на отруту через глобальне потепління — думка

Через глобальне потеплення деякі рослини змушені виробляти токсини, аби пристосуватися до нового клімату. Така ситуація загрожує вимиранням у найбідніших країнах світу. У цьому переконана кліматолог Жаклін Макглейд, яка брала участь в спеціальному дослідженні ООН, передає vokrugsveta.ua.

Спочатку дослідниця зацікавилася даними з Ефіопії, де повідомлялося про дивні захворюваннях, які вражали збіднілих фермерів та домашню худобу. В країні була посуха, але це не пояснювало неврологічні проблеми цих людей.

Виявилося, під впливом посухи кукурудза, боби і маніок виробляють нітрати і ціаністий водень. Ці речовини смертельно небезпечні для домашньої худоби і людей. При цьому глобальне потепління провокує епідемії мікозів, які отруюють рослини токсинами. Ці токсини відповідальні за тисячі випадків раку печінки в Африці, а також імунні проблеми і затримку ембріонального розвитку.

Поки ці проблеми поширюються у країнах, що розвиваються з жарким кліматом, проте з глобальним потеплінням вони просунуться на північ.

Жаклін Макглейд і її команда вважають, що порятунок для людства — культивування локальних і дикорослих різновидів, стійких до високих температур.

Виконано за допомогою Disqus