Підвищення температури у теплиці прискорить ріст мікрогріну — експерт

21 березня 2019 99 0
Підвищення температури у теплиці прискорить ріст мікрогріну — експерт
pixabay.com

Зараз в Україні зростає популярність мікгрогріну. До його переваг відносять особливо ніжні смакові властивості та той факт, що рослини здатні розвиватися без добрив, лише за рахунок власних запасів у насінні. Про це повідомляє agroreview.com.

Читайте більше: Математика агробізнесу: вирощування мікрогріну

Директор фірми «Агроаналіз», що в Каховці Херсонської області, Вадим Дудка поділився своїм досвідом вирощування мікрогріну.

Він радить насамперед обирати не протруєне насіння. Тобто в випадку з імпортним насінням, яке приїжджає сюди тільки протруєне, — брати тільки органічне.

Вадим Дудка переконаний, що найкраще підходить для посіву мікрогріну субстрат нейтральної реакції — такий, як кокосове волокно або торф (останній може бути й слабокислий). Причому слід використовувати лише дрібний торф. Товщина шару субстрату, в який проводиться сівба, має бути близько 1–1,5 см.

Щодо вимог до посіву, то у різних культур вони різні. Насіння одних краще не прикидати зверху субстратом (наприклад, крес-салат), інших — навпаки, варто засипати на 3–4 мм (салат, буряк, люцерна в цьому випадку дають дружніші сходи), для третіх цей момент не має особливого значення (наприклад, гірчиця).

Мікрогрін вимагає вищих температур у теплиці, ніж звичайні культури. Так, підвищення температури на 2°С здатне прискорити строк вигонки на 2-8 днів, а витягування йде мікрогріну лише на користь. Найчутливішою до зміни температури є Рукола вузьколиста, період вигонки якої скорочується з 30 до 22 днів за підвищення тепла з 18°С до 20°С.  

Оптимальна температура для мікрогріну залежить і від фази розвитку рослини. Так, у фазі пророщування холодостійкий мікрогрін (салати, гірчиця, буряк, цибуля, мангольд, кріп) добре розвивається за температури 17–19°С, а в фазі вигонки — 22–25°С вдень та 17–19°С вночі. Теплолюбна зелень (люцерна, квасоля, крес-салат) вирощується за температури 20–22°С у фазі пророщування і 22–25°С та 17–20°С відповідно у фазі вигонки.

За його словами, вирощувати мікрогрін краще у лотках, виготовлених із харчової пластмаси. Щоправда, в них ще потрібно зробити отвори для дренажу — мінімум 5 шт. на лоток (по 5 мм завширшки).

Також він відзначає, що дуже важливо правильно обрати момент зрізання: перетримувати мікрогрін не можна, бо він швидко пожовкне і зів’яне.

Виконано за допомогою Disqus