Реклама

В Україні прогнозують збільшення популяції іспанських слимаків

3 квітня 2019 1575 0
В Україні прогнозують збільшення популяції іспанських слимаків
Zik

Цього року в Україні стане більше іспанських слимаків. Причиною є потепління в Україні. Такі дані оприлюднили науковці Інституту зоології імені І. І. Шмальгаузена НАНУ, передає expres.online.

«Слизень смугастий (Arion fasciatus) та слизень сітчастий (Deroceras reticulatum) — молюски класу черевоногі з частково або повністю відсутньою мушлею. Останніми роками вони стали надзвичайно поширеними майже по всій Україні. Цьому посприяла зміна клімату — тепер у нас характерні теплі та дощові літа, що створює ідеальні умови для розмноження цих слизнів.

Зазвичай молюски, що перезимували, масово з’являються на поверхні у травні, втім, є ризик, що цьогоріч вони можуть окупувати городи вже в квітні», — повідомила начальниця відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків обласного управління Держпродспоживслужби Тетяна Данілкова.

За словами кандидатки сільськогосподарських наук Інституту захисту рослин НААН Ганни Ткаленко, цих шкідників буде менше там, де немає скупчень вологої деревини та сміття. Перед висаджуванням рослин варто гарно прибрати довкола ділянки.

«Щоб захиститися від слимаків, виполюйте бур’яни не лише на ділянці, а й на узбіччі. Не залишайте рослинні рештки на городі — в них слизняки відкладають яйця (у компостній ямі буде маса молюсків)», — радить Ганна Ткаленко.

Проте, найефективніший метод боротьби з іспанськими слимаками — збір вручну й подальше їх фізичне знищення.

Шкідники загрожують всім культурам, особливо овочевим та ягідним.

 

 

Виконано за допомогою Disqus