Руді іспанські слимаки тероризують Прикарпаття

18 серпня 2019 1457 0
Руді іспанські слимаки тероризують Прикарпаття

Цьогоріч західна Україна потерпає від нашестя рудих іспанських слимаків, яких вважають серйоним шкідником як у садівництві, так і в сільському господарстві загалом. Іспанський рудий слимак поїдає все на своєму шляху: малину, капусту, овочі, салати, помідори, картопля, буряк, навіть чорнобривці. Вони виїдають у листі дірки і часто знищують повністю листову пластинку, пише ZN.UA.

Різновидів слимаків багато чимало — від маленьких до величезних, але результат однаковий: об'їдене листя, пошкоджені рослини і мільйони «мокрих» слідів на твердому покритті.

В Івано-Франківській області найбільше страждають мешканці приватних секторів — від масового нашестя рудого іспанського слимака, якого ще називають аріоном. Також на нашестя цих наземних молюсків скаржаться і мешканці Тернопільської, Чернівецької, Львівської областей.

Про це розповіла начальник відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Галина Данилюк.

Слимак небезпечний тим, що він дуже швидко розмножується. Вони гермафродити, у їхній статевий системі є чоловічі і жіночі органи, тому вони легко розмножуються. Одна особина слимака може відкласти до 400-500 яєць. З яєць, що перезимували, на початку червня з'являються молоді слимаки.

«Вони швидко ростуть і приблизно через два місяці досягають статевої зрілості і починають розмножуватися, тому якраз з серпня починають завдавати великої шкоди», — розповіла Галина Данилюк.

У Держпродспоживслужбі порадили, як боротися з іспанськими слимаками.

«Варто перекопувати землю, вони зимують у стадії яйця на глибині до 10 см, збирати слимаків вручну, також очищати ділянки від будівельного сміття, вони люблять ховатися у вологих місцях. Крім того, вони ховаються під широколистяними деревами», — сказала спеціаліст.

Рудий слимак поширився по Європі надзвичайно швидко. Дуже серйозною проблемою він став для країн Скандинавії — у деяких районах Південної Норвегії та Швеції він з'їдає до 30% врожаю полуниці.

У Національній мережі інформації з біорізноманіття (UkrBIN) почали активно обговорювати цю проблему. UkrBIN – це єдина в Україні платформа для накопичення та обміну даними з біорізноманіття у режимі вільного доступу. Ця статистична інформація дозволяє вченим та спеціалістам бачити реальну картину присутності чи відсутності того чи іншого виду тварин та рослин. Вже кілька днів на Фейсбук сторінці спільноти UkrBIN українці активно фіксують іспанських слимаків під хештегом #ЗупиниРудого.

За короткий відрізок часу сотні людей сфотографували іспанських слимаків та написали координати, де вони їх бачили. В основному їх фіксують у західних областях: на Галичині, Буковині, Закарпатті. Зокрема, на інтерактивній карті — це добре видно.

Виконано за допомогою Disqus