Перспективною для вирощування на півдні України є маловідома рослина скорцонера

15 квітня 2019 114 0
Перспективною для вирощування на півдні України є маловідома рослина скорцонера
pixabay.com

Рослина з цікавою назвою Скорцонера є маловідомою в Україні. У якості городньої культури скорцонеру вирощують у Європі. У зв’язку зі змінами клімату скорцонера має великі перспективи вирощування на півдні України. Повідомляє АгроЮг.

Скорцонера (лат. Scorzonerahispanica) або Іспанський козелець є багаторічною рослиною. У народі вона отримала назву: чорна морква, чорний або солодкий корінь. Скорцонера є улюбленою рослиною тибетських монахів, які й по цей час зберігають рецепти приготування ліків з неї у таємниці. Наразі найбільшим виробником скорцонери є Бельгія, яка щорічно вирощує цю культуру на площі близько 2 тис. га.

Скорцонера є унікальною рослиною, бо може бути як їжею, так і ліками. В їжу вживають коріння, листки та квітки рослини, тобто всі її частини є їстівними. Квіти мають аромат, що нагадує какао, а з кореня можна зробити замінник кави.

Найбільш цінним у скорцонери, на відміну від більшості бульб та коренеплодів, є те, щодо її складу входить інулін (інулін регулює рівень глюкози у крові людини), який робить рослину лікувальною їжею для діабетиків.

Рослина дуже невибаглива, а її технологія вирощування схожа з морквою. Скорцонера є морозостійкою.

Успіху впровадження скорцонери на півдні України сприяють оптимальні грунтово-кліматичні умови для вирощування, велика кількість маленьких фермерських господарств, бо така культура не вирощується на великих площах.

Тому таку рослину можна вважати доволі перспективною для вирощування в південних регіонах

Виконано за допомогою Disqus