Мінекономрозвитку розширили список учасників держпрограми підтримки сільгоспмашинобудування

15 квітня 2019 63 0
Мінекономрозвитку розширили список учасників держпрограми підтримки сільгоспмашинобудування

Комісія з формування переліку вітчизняної техніки та обладнання для АПК, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів держбюджету, розширила список учасників державної програми підтримки сільгоспмашинобудування. Про це повідомляє Traktorist.ua з посиланням прес-службу відомства.

Комісія затвердила оновлений перелік виробників та додала до нього 163 заводи та 11374 найменувань техніки.

«У 2018 р. аграрії купили 17182 одиниць української сільгосптехніки на суму 4,4 млрд грн завдяки цій програмі. А ще на 38% зросла кількість машинобудівних підприємств, які виробляють техніку й обладнання для АПК, причому 1/3 усієї української техніки та обладнання купується у рамках запровадженої нами Програми», — зауважив голова комісії Степан Кубів.

Перший віце-прем'єр-міністр додав, що комісія отримала численні звернення від виробників з проханням розширити перелік техніки та обладнання і збільшити кількість учасників програми. Відомство вивчило отримані заявки на відповідність сільгосптехніки й обладнання критеріям участі у програмі та оновило на 2019 р. перелік виробників та номенклатуру техніки та обладнання, які відповідають умовам програми.

«На старті критеріям програми відповідали тільки 40 заводів — виробників сільгосптехніки, а торік — уже 141 підприємство. При тому, що вимоги до локалізації зросли з 35% до 55% на 2019 р.. На початку було менш як 800 найменувань техніки й обладнання, а у 2018 р. стало 9250 найменувань. Завдяки програмі створено 5 тисяч додаткових робочих місць, а надходження до бюджетів усіх рівнів становлять 1,6 млрд грн», — наголосив Степан Кубів.

Виконано за допомогою Disqus