Сільскогосподарський розвиток України відстає на 10 років — думка

9 червня 2015 57 0
Сільскогосподарський розвиток України відстає на 10 років — думка
Latifundist.comСільскогосподарський розвиток України відстає на 10 років — думка

Темпи приросту врожайності основних культур в Україні повторюють світові тенденції десятирічної давності. Про це повідомила прес-служба «Українського клубу аграрного бізнесу» (УКАБ).

В останні роки в Україні спостерігається істотне зростання врожайності основних культур, що дозволило зібрати рекордні врожаї зернових і олійних, а також практично прирівняти показники врожайності до показниками провідних країн світу. Однак нинішня тенденція зростання була характерна для більшості розвинених країн 5-10 років тому.

Так, за останні 5 років врожайність кукурудзи в Україні зросла з 4,5 т/га до 6,05 т/га, соняшнику — з 1,5 т/га до 1,92 т/га, ріпаку — з 1,5 т/га до 2,4 т/га. Такі показники спостерігалися в Європі в 2000-2005 рр. Основною причиною такого розвитку є повільні темпи використання сучасних технологічних підходів і високопродуктивних сортів і гібридів насіння. Тому те, що давно використовується в Європі, для України є чимось абсолютно новим.

«Існуюче законодавство, на жаль, не дозволяє швидко отримати доступ до сучасних технологій, які були, є і будуть запорукою успіху вітчизняного аграрного виробництва. Тому відповідні зміни насіннєвого законодавства в частині визнання сертифікатів OECD і ISTA на раніше зареєстровані сорти та гібриди, на наше глибоке переконання, покращують доступність новітніх технологій, сортів і гібридів рослин, а також можливість їх застосування в Україні», — повідомив виконавчий директор УКАБ Олександр Жемойда.

Виконано за допомогою Disqus