Україну чекає дефіцит цукру?

13 жовтня 2015 104 0
Україну чекає дефіцит цукру?
Kurkul.comУкраїну чекає дефіцит цукру?

Тенденція скорочення виробництва цукру продовжиться, повідомляє «УНІАН».

Цукровари застрягли в порочному колі відсутності інвестицій і ринків збуту, тому відмовляються від вирощування буряка на користь більш дешевих з точки зору виробничих витрат пшениці, кукурудзи, сої та інших культур.

«Багато буряководи не хочуть сіяти. А чому? Тому що буряк вимагає значно більше матеріально-технічних витрат на один гектар, ніж інші культури. Витрати на вирощування буряка в 2-4 рази більше, ніж, наприклад, пшениці, кукурудзи, сої, ріпаку, соняшнику. А прибутковість культури — у кілька разів менше», — нарікає завідувач лабораторією економіки маркетингу та інновацій Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Володимир Бондар.

Як повыдомляэться, в цьому році аграрії засіяли буряком 239 тис. га — найменшу площу за всю історію цукрової промисловості незалежної України. У наступному році, щоб забезпечити потребу країни в цукрі, аграріям необхідно засіяти не менше 300 тис. га. Але на такий сценарій розвитку подій експерти поки не розраховують.

«Наступного року, якщо буде така ж невелика площа посіву, то сформується великий дефіцит цукру в 2016-2017 маркетинговому році. Потрібно, щоб навесні засіяли понад 300 тис. га, враховуючи можливий експорт цукру. А сіяти, нагадую, не хочуть», — підкреслив Володимир Бондар.

Виконано за допомогою Disqus