Цукрових буряків посіють менше, ніж очікувалося

23 квітня 2019 182 0
Цукрових буряків посіють менше, ніж очікувалося

Аналітики НАЦУ «Укрцукор» змінили свій прогноз щодо посівних площ під цукровими буряками у цьому сезоні. За прогнозами, посівні площі складуть 205-210 тис. га, що на 25% менше ніж минулого року. Про це повідомила прес-служба Асоціації.

Нагадаємо, за попередніми прогнозами посівні площі під цукровими буряками в поточному маркетинговому році мали скласти близько 220-230 тис. га

«За нашими прогнозами, згідно запланованих сировинних зон цукрових заводів на поточний сезон, посівні площі становитимусь 205-210 тис. га. Звичайно, оцінки можуть змінитися після завершення посівних робіт в Центральних та Північних областях, або у разі загибелі рослин чи несходження насіння. В будь-якому разі, цукрову галузь чекає один з найважчих сезонів за останні 10 років», — вважає аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василь Долінський.

За даними Мінагрополітики, станом на 22 квітня, цукровими буряками засіяно 202 тис. га. Незважаючи на тимчасове похолодання, посівна кампанія завершується, чимало господарств вже отримали перші сходи. Відносно теплий кінець березня та наявність вологи в ґрунті підштовхнули аграріїв сіяти якомога раніше. Завершити посів коренеплодів сподіваються до кінця другої декади квітня. Минулого року на поточну дату аграрії засіяли лише половину площ.

Нагадаємо, станом на 16 квітня аграрії Рівненської області завершили посівну цукрових буряків.

 Щодо структури посівів, цього року, як і минулого року, більше половини посівів цукрових буряків аграрії засіяли в чотирьох областях: Вінницька — (21,8%), Хмельницька — (13,9%), Полтавська — (11,9%), Тернопільська — (10,8%).

«Якщо розглянути структуру посівних площ в масштабах України, навіть якщо враховувати області де посівні роботи ще тривають, можна побачити збільшення площ лише у Житомирській, Львівській та Волинській областях. В свою чергу найбільші втрати на Вінниччині — близько 12 тис га, Харківщина та Полтавщина — ще мінус 13-15 тис. га, Київщина, Черкащина, Кіровоградщина в сумі втратили 11-12 тис. га, Тернопільська та Хмельницька області — 10 тис. га», — додав Василь Долінський.

 

 

Виконано за допомогою Disqus