Реклама

Херсонський фермер вирощує незвичну культуру в промислових масштабах

29 квітня 2019 621 0
Херсонський фермер вирощує незвичну культуру в промислових масштабах
youtube.comХерсонський фермер вирощує незвичну культуру в промислових масштабах

Сергій Афанасієвський із села Таврія Скадовського району Херсонщини зайнявся відродженням арахісової плантації. Наразі він єдиний в області вирощує цю культуру в промислових масштабах.
 
У минулому році херсонське господарство заклало першу плантацію арахісу на зрошені загальною площею 100 га, повідомляє Kurkul.com з посиланням на newday.kherson.ua.

Читайте також: Нішеві ягідні культури на півдні України

«Отримали врожай по 2,5 т/га. Це небагато — можна й вдвічі більше вирощувати, але через брак досвіду та технологій вчасно зібрати його не змогли. Однак помилки стали нам уроком, і тепер до нового посіву ми ретельно підготувалися: якісне насіння продуктивного сорту арахісу та пристрій до викопування горішків придбали у Болгарії, і я сам пройшов там стажування у профільному інституті під Пловдивом. А роботу механізували завдяки комбайну виробництва США», — розповідає Сергій Афанасієвський.

Він переконаний, що за правильної постановки виробничого процесу та маркетингової політики вирощувати арахіс прибутково.

Читайте також: «Король» грибів: чи варто фермерам вирощувати трюфель?

Щороку харчова промисловість України «поглинає» сотні тонн земляного горіха, й оскільки його під боком не вирощуються, цю сировину доводиться імпортувати. А разом із попитом зростає і ціна: за кілограм арахісу у нас уже дають близько 2 доларів.

«Тож якщо збалансувати виробничі витрати, й налагодити отримання гарних врожаїв, арахіс на поливних землях вирощувати буде навіть вигідніше, ніж овочі чи кукурудзу», — переконаний підприємець.

Довідково: Зараз у світі збирають 35-36 мільйонів тонн арахісу на рік — переважно, в Індії та Китаї. Обсяги його вирощування збільшуються на один-два відсотки щороку, тоді як попит зростає випереджаючими темпами, а разом з ним ростуть і оптові ціни. Приміром, 2017 року кілограм сирого індійського арахісу пропонували за 1,03-1,07 доларів США, тепер — вдвічі дорожче. В Україні закупівельні ціни арахісу сягають під 50 до 80 гривень за кілограм.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама