Два урожаї з однієї площі — фахівці розповіли про переваги винограду у теплиці

30 квітня 2019 182 0
Суниця і виноград в теплиці
pavlivsca.ub.uaСуниця і виноград в теплиці

В теплицях можна вирощувати не тільки огірки, помідори, гарбузи та полуницю, але й виноград. Спеціальну технологію такого вирощування вже давно використовують італійські аграрії, повідомляє Kurkul.com з посиланням на agro-yug.com.ua.

Тепличне вирощування винограду створює сприятливі умови для росту рослини навіть тоді, коли немає штучного обігріву. Температура в таких теплицях вища на 2 – 5 оС у порівнянні із зовнішньою.

Читати за темою: Як охолодити теплицю сонцем ― інновації українських винахідників

Якщо підтримувати належну технологію вирощування, врожай винограду можна отримати на 2 – 3 тижні раніше ніж у відкритому грунті. До того ж мінімізуються проблеми з хворобами і шкідниками та основними ворогами, які псують виноградну ягоду (оси, птахи).

Як результат, кількість хімічних обробок зменшується, тому врожай стає більш екологічно чистим та безпечнішим для здоров’я людини. Ягоди зберігаються краще та не розтріскуються, бо кількість опадів та погодні умови регулюються обраним тепличним режимом.

Також існує можливість міжрядних посадок суниці, шпинату, цибулі та, навіть, квітів. Фахівці стверджують, що, наприклад, виноград та суниця допомагають один одному. Урожайність винограду збільшується, а запилювати суницю можна за допомогою джмелів, які прекрасно почувають себе в тепличних умовах.

 

Виконано за допомогою Disqus

+ 23° ... + 17°

Вітер

2.5м/с

Опади

0мм

Вологість

52%
Матеріали за темою