Високі ціни стимулюватимуть фермерів вирощувати більше овочів — думка

1 травня 2019 181 0
Кабмін «умив руки» від ситуації на ринку овочів, тому там відбувається стихійна саморегуляція
unian.netКабмін «умив руки» від ситуації на ринку овочів, тому там відбувається стихійна саморегуляція

Високі ціни стимулювали фермерів посадити овочів приблизно у півтора – два рази більше, аніж торік. Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова Союзу українського селянства Іван Томич.

З його слів, те, що нині відбувається у ціновій політиці на «борщовий» набір та овочі загалом, є відображенням реальної ситуації на ринку.

Читати за темою: Цибуля зросла в ціні у 6 разів в порівнянні з 2018 роком

«Валове виробництво овочів, зокрема цибулі, капусти, моркви, буряка, були рекордно низькими у минулому році. Площі були скорочені, працьовиті руки, які можуть працювати у нас, на жаль, працюють на польських фермах та фермах інших європейських країн. У результаті несприятливих погодних умов ми зібрали у рази менший урожай цибулі та капусти. Тому не секрет, що реакція на ринку вже з осені на цінову політику була, порівняно з позаминулим роком, 50% і навіть 100% здорожчання», — вважає експерт.

Іван Томич прогнозує, що восени цінова ситуація буде кращою – овочі подешевшають, але на скільки – наразі прогнозувати важко, оскільки період вегетації ще попереду, і передбачити, якими будуть погодні умови, неможливо.

З його слів, уряд давно «умив руки» від ситуації на ринку овочів, тому там відбувається стихійна саморегуляція.

 

Виконано за допомогою Disqus