Реклама

Цибуля зросла в ціні у 6 разів в порівнянні з 2018 роком

19 квітня 2019 154 0
Цибуля зросла в ціні у 6 разів в порівнянні з 2018 роком
pixabay.com

Зростання цін на ринку цибулі в Україні не припиняється з початку квітня. Наразі ріпчаста цибуля коштує в 6 разів дорожче, ніж на аналогічну дату минулого року. До того ж ця ціна є найвищою як мінімум за останні 10 років. Повідомляє  EastFruit.

В результаті чергового підвищення цін, фермери сьогодні продають якісну цибулю по 22-25 грн/кг ($0,82-0,94/кг), що в середньому на 26% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня.

Зростання ціни пов'язане з істотним скороченням імпорту, яким з початку листопада Україна намагалася компенсувати недолік продукції місцевого виробництва.

Читати за темою: Врожай цибулі в Україні був одним з найгірших за 10 років.

Головними постачальниками цибулі в Україні цього сезону є Узбекистан, Казахстан і Азербайджан. Сьогодні в господарствах цих країн запаси цибулі експортної якості майже вичерпані.

У сусідніх з Україною країнах, які можна вважати потенційними постачальниками цибулі, ціни теж досить високі через падіння врожаю в 2018 р.

«Нинішню ситуацію на ринку цибулі прогнозували багато виробників і експерти. І ми вважаємо, що це не безпідставно, так як виробництво цибулі в 2018 р. істотно скоротилося не тільки в Україні, а й в цілому ряді європейських країн», — прокоментував ситуацію керівник проекту «АПК-Інформ: овочі & фрукти» Олександр Хорєв.

Виконано за допомогою Disqus