Реклама

Першу у світі вакцину від АЧС для кабанів розробили в Іспанії

2 травня 2019 298 0
Першу у світі вакцину від АЧС для кабанів розробили в Іспанії
pixabay.comПершу у світі вакцину від АЧС для кабанів розробили в Іспанії

Вчені з Іспанії розробили препарат з використанням ослабленого живого вірусу, взятого у тварин з Латвії, забезпечив ефективний захист 92% щеплених в порядку експерименту кабанів. Про це повідомляє pigua.info.

Читати більше: Майкл Баттон: АЧС — вірус, від якого немає імунітету

«Результати досліджень дуже багатообіцяючі, однак, вакцина вимагає подальших змін, які забезпечать повну безпеку її застосування», — йдеться у повідомленні.

Вакцина повинна захищати тварин від високопатогенного генотипу II вірусу АЧС, який в Європі спостерігається з 2007 р., а в Азії — з 2018 р.

У багатьох країнах величезну роль у поширенні АЧС відіграють кабани. Якби вдалося ефективно прищепити більшу частину популяції кабанів, ця проблема була б мінімізована. Це б заблокувало подальше поширення АЧС через кабанів на території, до сих пір від неї вільні, і дозволило б взяти під контроль ситуацію там, де вірус вже дав про себе знати.

Одним з найбільш багатообіцяючих шансів на ефективну вакцину є ослаблений вірус АЧС, який природним чином з'являється у деяких сильних особин після захворювання.

«У конкретному експерименті ослаблений вірус, взятий у застреленого кабана в Литві, після передачі здоровим домашнім свиням забезпечив тваринам повний імунітет до генотипу II АЧС. Саме цей штам вірусу з Латвії звернув на себе увагу вчених з Іспанії. Вони вирішили перевірити, чи можна з його допомогою створити оральну вакцину і викликати з її допомогою ефективний імунітет у кабанів», — йдеться у повідомленні.

Після дослідженн щеплених тварин виявили, що велика частина кабанів, яка отримала вакцину, в крові має значну кількість антитіл до вірусу. У деяких з них спостерігалося лише невелике підвищення температури тіла. Посмертний розтин, проведений у деяких кабанів не показав патологічних змін, характерних для АЧС. Вірус також не виявили і в тканинах кабанів. У нещеплених тварин з контрольної групи розвинулася повна, смертельна інфекція.

В наступній частині дослідження деяких з кабанів через 54 дні після вакцинації знову з'єднували з тваринами, зараженими вірусом АЧС. У щеплених тварин після контакту з інфікованими розвинулися симптоми хвороби, однак через 7 і 9 днів після зараження вони виробили антитіла і пережили інфекцію. На противагу їм, у нещеплених тварин АЧС закінчилася смертельним результатом.

Застосована в дослідженні перша оральна вакцина від АЧС забезпечила ефективний імунітет у 92% особин, стимулюючи їх організми виробляти антитіла, запобігаючи розвитку інфекції, клінічних симптомів, патологічних змін і присутність патогена в тканинах.

Виконано за допомогою Disqus