Названі причини скорочення кількості тепличних господарств

311
0
Названі причини скорочення кількості тепличних господарств
agroprofi.com.uaНазвані причини скорочення кількості тепличних господарств

Необхідність опалення теплиць дорогими енергоресурсами, відсутність державної підтримки у вигляді дотацій, пільгового оподаткування, квот на ввіз овочів — ось головні причини скорочення площ закритого ґрунту в Україні. Такі проблеми озвучив Олександр Дідик, заступник генерального директора з комерційних питань ПАТ «Зміївська овочева фабрика» в інтерв'ю EastFruit.

Україна має більш суворі кліматичні умови, ніж Туреччина та Єгипет. Тому значну частину собівартості вітчизняної тепличної продукції займають енергоносії. У сучасних умовах опалення теплиць газом є нерентабельним. Водночас за рахунок державної підтримки північні країни (Швеція, Норвегія, Німеччина, Польща) мають розвинене і прибуткове рослинництво в умовах закритого ґрунту.

Враховуючи це, держава повинна взяти на себе регулювання балансу попиту/пропозиції, щоб уникнути штучного заниження чи завищення цін. Наприклад, ситуації із ріпчастою цибулею та білокачанною капустою в сезоні 2019, — додав Олександр Дідик.

На думку експерта, регулювання цін та довгострокова співпраця тепличних господарств із мережами супермаркетів дозволить вирівняти цінові коливання на овочі протягом року.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus