Генпрокуратура блокує роботу ягідників

8 травня 2019 2173 0
Генпрокуратура блокує роботу ягідників

Протягом 24-25 квітня 2019 року Печерський районний суд м. Київ арештував рахунки близько 30 українських господарств, що займаються вирощуванням та переробкою ягід. 

А вже 2 травня на задоволення відповідного клопотання прокурора Генеральної прокуратури України Луценка В.В суд наклав арешт на суму ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ, на яку вони мають право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, повідомляють Асоціації «Укрсадпром» та «Ягідництво України»

Таким чином, грошові й товарні операції не можуть здійснювати низка підприємств.

Підприємства з першого ж дня блокування 25 квітня почали подавати клопотання до першої інстанції про скасування арешту, проте жодної відповіді не отримали.

Також не отримали відповіді Асоціації «Укрсадпром» і «Ягідництво України», які звернулися до чинного та новообраного Президентів України, Прем’єр-міністра України, Генеральної прокуратури України, Голови Служби безпеки України, Директора Національного антикорупційного бюро України, Голови вищої ради правосуддя України та Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Суд під час накладання арешту на рахунки ягідних підприємств грубо порушив усі вимоги, встановлені ст. 173 Кримінального процесуального кодексу України, без жодного обґрунтування необхідності накладення такого арешту, без встановлення причинно-наслідкового зв’язку між діяльністю і коштами підприємств та фабулою кримінального провадження і його фігурантами, які не мають жодного відношення до сільського господарства (кримінальне провадження відбувається по факту протиправних дій службових осіб при здійсненні закупівлі бойової техніки за державним оборонним замовленням Міністерства оборони України)», — повідомляють асоціації.

Більш того, за словами ягідників, у клопотанні прокурора про накладення арешту і доданих до нього документах та наведених в них аргументах міститься безліч розбіжностей, відсутні обґрунтовані докази чи підозри, а саме:

«Діяльність заблокованих підприємств ніяким чином на пов’язана з кримінальною справою, на яку посилається прокурор. Багатьох підприємств, що зазначені в клопотанні навіть не існувало на період, у який здійснювалися злочини, що розслідуються», — ідеться в повідомленні.

Фігуранти кримінальної справи не є засновниками чи пов’язаними особами підприємств-членів Асоціацій. Прокурор мав це перевірити до подання клопотання.

Невідповідність фінансових операцій багатьох підприємств, зазначеному в клопотанні, що легко перевіряється запитом до банківських установ.

Відповідно до вищезазначеного, Асоціації «Укрсадпром» та «Ягідництво України» мають всі підстави, щоб розглядати вищезазначені дії прокуратури та суду як цілеспрямовану атаку на ягідну галузь України з корисною метою.

Виконано за допомогою Disqus