Які напрямки АПК потрібно демонополізувати?

15 жовтня 2015 22 0
Які напрямки АПК потрібно демонополізувати?
Novopol.ruЯкі напрямки АПК потрібно демонополізувати?

Ряд напрямків українського агропромислового комплексу і, у першу чергу, ринки насіння і садівничого матеріалу, потребують демонополізації. Таку думку під час Українського аграрного конгресу висловив народний депутат України Іван Мірошниченко, пише «АПК-інформ».

«Щодо демонополізації ринку добрив необхідно діяти виключно економічними методами — відкриття імпорту (зняття мит) і обмеження рентабельності виробництва добрив», — сказав він.

За його словами, на ринку рослинних олій зараз необхідно стежити за ситуацією, оскільки є кілька великих виробників, які у майбутньому можуть консолідуватися і створити монополію.

«Але це належить до компетенції Антимонопольного комітету України», — уточнив експерт.

Він додав, що сьогодні на українському ринку рослинних олій порушений баланс виробництва сировини і потужностей переробки.

«У результаті через високу конкуренцію спостерігається низька маржинальність виробництва рослинних олій. Таким чином, інструменти демонополізації на цьому ринку повинні бути іншими», — вважає парламентарій.

Що стосується ринку курячого м'яса, то на ньому, за словами Мірошніченка, склалася ситуація, коли одна компанія є практично монополістом, а тому необхідно більше уваги приділити демонополізації цього ринку.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою