Реклама

На Хмельниччині аграріїв звинуватили у загибелі 200 бджолосімей

14 травня 2019 664 0
На Хмельниччині загинуло близько 200 бджолосімей
На Хмельниччині загинуло близько 200 бджолосімей

У двох населених пунктах Славутського району Хмельницької області загнули бджоли. Місцеві пасічники повідомляють про великі втрати та звинувачують компанію, яка поблизу сіл проводила обробіток полів. Про це повідомляє ye.ua.

Нагадаємо, масову загибель бджіл зафіксували у селах Стрижавка Ставищенського району та Лобачів і Нове Життя — у Володарському районі Київської області. Загинули близько 200 бджолосімей.

Бджолярі кажуть, що зазнали непоправних втрат та звернулися зі скаргою до Держпродспоживслужби.

«У селі Шевченко в семи пасічників загинуло 98 бджолосімей. Така ж ситуація і в Перемишлі. Там постраждали бджоли у 15-ти пасічників, загинуло 142 бджолосім’ї. За підрахунками, загинули десь 70% бджолосімей, переважно, так звані, робочі бджоли. Як ми з’ясували, з 29 по 30 квітня поблизу сіл обробіток полів проводило товариство «Акріс агро». Саме після цього почали гинути бджоли. Товариство, згідно з законодавством, мало б попередити місцеву владу та пасічників, про запланований обробіток. Однак цього зроблено не було», — повідомив начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Ігор Гузар.

За його словами, представники Держпродспоживслужби виїжджали на місце події, відібрали зразки мертвих бджіл, медоносних рослин та стільників для лабораторних досліджень.

«В регіональній лабораторії були зроблені дослідження на фосфорорганічні сполуки, які можуть міститися в небезпечних для бджіл інсектицидах. Однак отримали негативні результати, які свідчать про те, що такі сполуки для обробітку полів не застосовувалися. Окрім того, власники бджолосімей направили зразки до столичної лабораторії, де буде зроблено ширший спектр досліджень», — зазначили у обласній Держпродспоживслужбі.

Ігор Гузар додав, що у разі підтвердження лабораторією факту загибелі бджіл через препарати, які застосовували на полях, а також за те, що не було повідомлено органи місцевого самоврядування про обробіток сільськогосподарських посівів, агропідприємству доведеться відповідати в судовому порядку.

Читати за темою: Як уникнути отруєння бджіл? Покрокова інструкція

Виконано за допомогою Disqus

Реклама