Україна почала збирати суперранню озиму цибулю

20 травня 2019 1272 0
Україна почала збирати суперранню озиму цибулю
pixabay.com

На ринок України цього тижня почала надходити суперрання озима цибуля ріпчаста місцевого виробництва. Перші партії продавали за цінами до 25-30 грн/кг ($0,95-1,15/кг). Повідомляє EastFruit.

Проте через невеликі обсяги, дрібний калібр і не дуже високу ступінь зрілості, овоч користувався помірним попитом. Пропозиції надходили з південних регіонів країни, переважно з Херсонської області.

До кінця тижня пропозиція овоча  різко зросла, так само як і обсяг пропонованих партій. Так, ціни на продукцію почали падати. Уже до п'ятниці овочівники Півдня України були готові продавати ранні овочі з поля по 17 грн/кг ($0,65А/кг). За умови закупівлі об'ємних партій, готові були скидати ціну до 15 грн/кг ($0,57 /кг).

Читати за темою: Цибуля з початку травня подешевшала на 10%

За словами керівника Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Федора Рибалки, українські фермери цього року суттєво розширили площі під ранніми сортами цибулі, зокрема під озимими.

«Українські овочівники прекрасно розуміли, що врожай цибулі в країні різко знизився в 2018 р., тому ще восени 2018 р. активно закуповували насіння озимих сортів цибулі, чекаючи, що ціни на нього будуть високими. В результаті, за моїми оцінками, площі під озимим цибулею під урожай 2019 р. були найбільшими за всю історію України», — зазначив Федір Рибалко.

Виконано за допомогою Disqus