Третину врожаю соняшнику можна зберегти контролюючи злакові бур’яни

27 травня 2019 134 0
Третину врожаю соняшнику можна зберегти контролюючи злакові бур’яни
Третину врожаю соняшнику можна зберегти контролюючи злакові бур’яни

Розкриття потенціалу будь-якого гібрида соняшника та отримання високих врожаїв неможливе без надійного його захисту. В цьому контексті велике значення має контроль злакових бур'янів, адже за несвоєчасної обробки втрати врожаю від забур'яненості можуть сягати 30%.

Аби уникнути втрат врожаю фахівці UKRAVIT рекомендують не нехтувати післясходовими гербіцидними обробками. Оптимальним засобом для вирішення цієї проблеми є селективні гербіциди, які ефективно знищують однорічні та багаторічні злакові бур’яни і при цьому є безпечними до культурних рослин.

«Зважаючи на погодні умови сезону — 2019, посіви соняшника вже сьогодні сильно засмічені мишієм, просовидними, пальчаткою та іншими злаковими бур’янами. Тому ми рекомендуємо застосовувати селективний гербіцид системної дії Квін Стар Макс, КЕ (хізалофоп-п-етил, 125 г/л). Він найкраще вирішує проблему забур’яненості злаковими бур’янами посівів соняшника, а також сої, картоплі, овочевих і цибулі та інших культур. При цьому він є толерантним до культурних рослин і не впливає на наступні культури у сівозміні», — зазначає керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT Олександр Мигловець.

За словами фахівців, препарат можна застосовувати в широкому діапазоні фаз росту сільськогосподарських культур. Однак, не рекомендується проводити обробку соняшника після 4-ї пари листків, якщо рослини постраждали від низьких температур.

«Щоб забезпечити максимальну ефективність дії, обробку необхідно проводити в період початку інтенсивного росту бур’янів: для однорічних видів — у фазі 2-4 листків, для багаторічних — при висоті до 10-15 см. Оскільки важливо, щоб на них було достатньо листя для швидкого поглинання діючої речовини. Таким чином, ви забезпечите своїм посівам достатньо ресурсів для повноцінного росту й розвитку і захистите майбутній врожай», — відзначають в UKRAVIT.

Виконано за допомогою Disqus