Українське місто може стати центром виробництва амарантової продукції

4 червня 2019 140 0
Українське місто може стати центром виробництва амарантової продукції
Українське місто може стати центром виробництва амарантової продукції

Амарант може вивести Україну у світові лідери з вирощування цієї культури. При цьому, Дніпро може претендувати на роль центра з виробництва амарантової продукції. Про це повідомив директор Асоціації виробників амаранту і амарантової продукції Олександр Дуда, пише SuperAgronom.com.

Читати за темою: Вирощування амаранту

«Тут існує поки що єдиний в Україні спеціалізований центр з очистки, сушіння та зберігання амаранту. У чотирьох областях — Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській та Полтавській зосереджено близько 35% усіх посівів амаранту (та половина органічного). Насамкінець, саме в місті Дніпро в серпні минулого року керівниками провідних переробних підприємств галузі створена Торгово-промислова група «Амарант», яка під єдиним брендом «Амарант — здоров’я» експортує продукцію переробки амаранту», — зауважив Олександр Дуда.

На його думку, стрімкий розвиток галузі відбувається переважно завдяки органічному виробництву амаранту в Україні, збільшенню споживання рослинних протеїнів — білок амаранту визнано найкориснішим для людини, зростанню попиту на безглютенову продукцію. Завдяки унікальним лікувальним та косметичним властивостям амарантової олії 86% цього продукту на світовому ринку споживає фармацевтична галузь.

Нагадаємо, реалізація амарантової олії у світі перевищує $500 млн

Експерт переконаний, що українським аграріям вдасться максимально зменшити собівартість переробки продукції з амаранту і зробити її конкурентоздатною на світовому ринку.

«Зараз збираємо «під єдиним дахом» очистку, сушіння, зберігання та переробку амаранту. В нас практично не буде відходів. Вторинні продукти одного виробництва є сировиною для наступного. Це дуже амбітний проект з терміном окупності до одного року», — запевняє Олександр Дуда.

Виконано за допомогою Disqus