Стандарти безпечності та якості молока наблизять до європейських

6 червня 2019 372 0
Стандарти безпечності та якості молока наблизять до європейських
pixabay.comСтандарти безпечності та якості молока наблизять до європейських

Про це стало відомо під час форум «Безпечне молоко — це просто» в рамках виставки АГРО-2019. Під час заходу представники Мінагрополітики, галузевих асоціацій та виробники молока обговорили останні зміни нормативно-правового поля, які закладуть основу для нової системи контролю сирого молока відповідно до європейських норм. Про це повідомила прес-служба відомства.

Читати за темою: НАССР у виробництві молока: вимоги безпечності на потужностях виробництва 

«Впровадження наказу дозволить наблизити молочну галузь України до норм та практик Європейського союзу, а також встановити єдині вимоги щодо безпечності, якості та гігієни при виробництві та введенні в обіг молока і молочних продуктів», — наголосила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

За її словами, за останні 5 років обсяги надходження молока на переробку екстра класу збільшилися в 2,6 рази, досягнувши в 2018 р.  майже 600 тис. т.

«Тенденції до покращення якості молока мають стати невідворотними, адже вони націлені на забезпечення громадського здоров’я, зокрема через споживання якісної молочної продукції, виготовленої з безпечної сировини з дотриманням гігієнічних вимог і без залишків антибіотиків. Проте, рухатися лише шляхом встановлення вимог неможливо, тому велика частина програм державної підтримки спрямована саме на стимулювання розвитку молочного сектору», — додала вона.

Олена Ковальова підкреслила, що здійснення трансформації галузі можливо лише у випадку спільних дій виробників та переробників молока, громадських організацій та держави

Виконано за допомогою Disqus