Експерти прогнозують скорочення виробництва малини в Україні

165
0
Експерти прогнозують скорочення виробництва малини в Україні
pixabay.com

Скорочення площ під малиною та зниження закупівельної ціни обумовлене перевищенням пропозиції над попитом. Про це повідомляють аналітики компанії Pro-Consulting

«За повідомленням Української плодоовочевої асоціації в 2019 р. виробництво малини в Україні може скоротитись, так само, як і можуть скоротитись площі під цією ягідною культурою. Причиною негативної динамікиі могла стати збитковість виробництва малини протягом минулого року», — йдеться у повідомленні.

Протягом 2016-2018 рр., площі під вирощування малини лише збільшувались. У 2016 р.і під цю культуру відвели 4,6 тис. га, у 2017 — 4,87 тис. га, а у 2018 р. — 5,14 тис. га.

Оптові ціни на малину в Україні протягом попередніх трьох років мали нестабільну динаміку. Пік цін прийшовся на 2016 р., коли вони сягали 38 грн/кг. У 2018 р.і середня ціна становила 25 грн/кг.

Проте аналітики радять вирощувати малину, оскільки така галузь як експорт заморожених ягід активно розвивається, а ємність ринку заморожених ягід може сягнути 9,5 тис. т у натуральному вираженні вже у 2020 р.

Читати за темою: В Україні презентували Дорожню Карту розвитку ягідництва

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus