Дощі на Херсонщині загрожують урожаю зернових

6 червня 2019 929 0
Дощі на Херсонщині загрожують урожаю зернових
Дощі на Херсонщині загрожують урожаю зернових

Тривалі дощі, які подекуди супроводжувалися шквалами та градом спричинили вилягання посівів на Херсонщині. Такі випадки спостерігаються у Білозерському, Бериславському, Каховському та Нижньосірогозькому районах області. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

Читати за темою: Два дощики в маю: вісті із затоплених полів 

За словами фахівців, явище набуває загрозливих масштабів. За умов, якщо зливи триватимуть принаймні найближчий тиждень, у посівах може розвиватися гниття культурних рослин. І частину врожаю озимого ячменю та пшениці, деяких інших культур аграрії можуть втратити.

«На наших дослідних полях також частково полягли спершу ячмінь, а після нової «серії» злив ще й пшениця. Тож у випадку продовження дощів без втрат не обійдеться. Окрім процесів гниття та проростання на корені, висока вологість може спровокувати розвиток таких небезпечних хвороб, як борошниста роса, активізацію совки тощо. А часу для обробки посівів хімікатами практично не залишилося — врожай озимих уже дозріває, і невдовзі треба його збирати», — оцінила ситуацію на полях області член-кореспондент НААН, директор Інституту зрошуваного землеробства Раїса Вожегова.

Виконано за допомогою Disqus