Органічне виробництво в Україні зростає у 5 разів швидше, ніж в ЄС

17 червня 2019 99 0
Органічне виробництво в Україні зростає у 5 разів швидше, ніж в ЄС
Органічне виробництво в Україні зростає у 5 разів швидше, ніж в ЄС

Темпи зростання українського органічного виробництва в 5,4 рази вищі, ніж у країнах Європи, і майже в 5 разів вищі, ніж у світі. Про це повідомила начальник відділу технологій виробництва харчових продуктів Мінагрополітики Валентина Заєць, передає SuperAgronom.com з посиланням на apk-inform.com.

Читати за темою: Органік стандарт: як сертифікувати своє господарство? 

За її словами, зараз Україна посідає 20 місце у світі та 11 місце в Європі за площею сільськогосподарських угідь, зайнятих під органічним виробництвом.

В Україні виробляється широкий спектр органічної продукції, при чому, під зерновими перебуває 45,4% загальної площі органічних угідь.

Майже все вирощене з України експортується, адже рівень споживання на внутрішньому ринку невисокий — близько €0,68 на душу населення, у порівнянні з €10-11 у світі.

«З експортом органічної продукції все складається чудово — €99 млн в 2017 р. Постачання орієнтовані переважно на країни Європи — Нідерланди, Німеччину, Великобританію, Італію, Австрію, Польщу, Швейцарію, Бельгію, Чехію, Болгарію, Угорщину. Дуже цінують українські органічні продукти в Америці та країнах Азії. Туди йде приблизно €4 млн із загального експорту», — додала Валентина Заєць.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus