Зміни органічного виробництва, які почнуть діяти з 2 серпня

24 червня 2019 463 0
Зміни органічного виробництва, які почнуть діяти з 2 серпня
goodwine

З 2 серпня цього року в Україні розпочнуть діяти нові національні стандарти (закон №2496-VIII) органічного виробництва. Повідомляє AgroPolit.com.

Наразі в Україні працює близько 400 органічних с/г виробників.

«Загалом ми №20 у світі та 11-ті в Європі за площею с/г угідь під органічним виробництвом. Продаємо продукцію до більш ніж 40 країн. Частка такої продукції і сировини на експорт становить 90%. Це, переважно, європейські країни: Нідерланди, Німеччина, Велика Британія, Італія, Австрія, Польща, Швейцарія, Бельгія, Чехія, Болгарія, Угорщина. Дуже цінують українські органічні продукти в Америці та країнах Азії (близько €4 млн із загального експорту)», — зазначено в повідомленні.

Із введенням в дію закону про органічне виробництво запрацює 9 основних змін:

  • 1) Вводиться контроль і реєстрація як операторів органічного виробництва, так і акредитації сертифікаційних органів, які можуть і мають право працювати за українським законом. Вводиться обов’язкова реєстрація насіння й виробників органічного насіння та садивного матеріалу.
  • 2) Створюється Єдиний реєстр виробників органічної продукції.
  • 3) Виробників органіки зобов’яжуть щороку проходити сертифікацію і декларувати обсяги товарів.
  • 4) Власники органічних підприємств будуть змушені погоджувати маркування органічної продукції з органом сертифікації. Термін дії сертифіката становитиме 15 місяців із дати видачі.
  • 5) Бізнесмени зобов’язані взаємодіяти з органами сертифікації. Наприклад, надавати інспекторам зразки ґрунту або матеріалів, насіння, корму, продукції, води для проведення лабораторних досліджень. Документація, зокрема й фінансова, теж перевірятиметься.
  • 6) Дозволяється вилучення продукції, яка не відповідає вимогам законодавства щодо органічного виробництва та маркування. Насамперед це стосуватиметься тих недобросовісних виробників, які маркують упаковки державним логотипом або позначкою «органічний», «біологічний», «екологічний», «органік», але насправді не дотримуються вимог до виготовлення.
  • 7) Визначать певні умови для виготовлення органічного молока, м’яса та іншої продукції тваринництва.
  • 8) Органічна рослинна продукція повинна вирощуватися із використанням добрив, які розщеплюються біологічно. Крім того, підприємці не повинні забруднювати навколишнє середовище.
  • 9) Сертифікується не сам органічний продукт (крупа, пшениця), а процес цього виробництва (починаючи від насіння і до виробництва, переробки й пакування).  

Читати за темою: Органічне виробництво в Україні зростає у 5 разів швидше, ніж в ЄС

Виконано за допомогою Disqus