Вчені розповіли про користь ГМ кукурудзи

17 червня 2019 104 0
Вчені розповіли про користь ГМ кукурудзи

Вчені запевняють, що генетично модифіковані культури безпечні у використанні і приносять величезні вигоди в сільському господарстві. Так, вирощуючи ГМ кукурудзу фермери можуть збільшити свої доходи в розмірі €173 га/рік за рахунок збільшення врожайності та економії коштів на інсектициди, які їм більше не потрібні. Повідомляє Science Alert.

Нещодавній економічний аналіз історії генетично модифікованої стійкої до комах (IR) кукурудзи в Іспанії і Португалії дає нове довгострокове уявлення про те, наскільки генетично модифіковані організми можуть бути корисними землеробству.

Нове дослідження показало, що використання ГМ рослин знижує навантаження на грунт, зменшує витрату води і викидів газу в атмосферу.

Сільськогосподарський економіст Грем Брукс проаналізував використання ГМ кукурудзи на Піренейському півострові протягом 21 року.

Цякукурудза, посаджена в обох країнах, спроектована так, щоб бути стійкою до шкідників Ostrinia nubilalis(європейський кукурудзяний метелик) і Sesamia nonagroides (середземноморський стовбуровий метелик).

За словами Грема Брукса, за 21-річний період між 1998 і 2018 рр. фермери, які використовували технологію ГМО, збільшили свої загальні доходи на €285,4 млн за рахунок збільшення врожайності і економії коштів на інсектициди, які їм більше не потрібні.

Ця сума відповідає середньому приросту доходу фермерського господарства в розмірі €173 га/рік.

«Якби технологія ГМ кукурудзи не була доступною фермерам в 2018 р., підтримання рівня виробництва в цьому році з використанням традиційних технологій вимагало б посадки додаткових 15,2 тис. га сільськогосподарських земель для кукурудзи в двох країнах», — розповів Грем Брукс.

За весь період вирощування ГМ кукурудзи в Іспанії і Португалії таким чином було зекономлено понад 180 тис. га землі, що дозволило використовувати їх для інших сільськогосподарських цілей.

За оцінками Грема Брукса, в Іспанії було зекономлено близько 678 тис. кг активного інгредієнта інсектицидів для обприскування рослин.

Однак, ці позитивні результати, які спостерігаються на Піренейському півострові, не затребувані в Європі. Вирощувати ГМ кукурудзу заборонили 18 членів ЄС — поряд з регіонами, включаючи Північну Ірландію, Шотландію і Уельс.

Читати за темою: У США прогнозують найгірший урожай кукурудзи за останні роки

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus