Україна наблизить стандарти виробництва м’яса до європейських

17 червня 2019 202 0
Україна наблизить стандарти виробництва м’яса до європейських
Україна наблизить стандарти виробництва м’яса до європейських

Відповідно до Всеохоплюючої стратегії імплементації законодавства у сфері СФЗ до кінця 2021 р. Україна має адаптувати в національне законодавство понад 250 актів ЄС за такими важливими напрямками як державний контроль у сфері санітарних та фітосанітарних заходів (СФЗ), безпечність харчових продуктів та кормів, здоров’я і благополуччя тварин, здоров’я рослин. Про це повідомила прес-служба Держпродспоживслужби.

Читати затемою: Технологія вирощування м’ясних кіз 

«Імплементація вимог в частині забезпечення благополуччя тварин — є найбільш дискусійним і неоднозначним для нашого суспільства. При цьому для європейських колег питання здоров’я і благополуччя тварин — це одне з пріоритетних питань, яке вони піднімають під час наших переговорів», — наголосив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

За словами Володимира Лапи, відповідно до Всеохоплюючої стратегії імплементації законодавства у сфері СФЗ, уже підготовлено проект наказу Мінагрополітики «Про затвердження вимог благополуччя при використанні тварин у сільському господарстві», який буде запроваджувати мінімальні стандарти благополуччя  курей-несучок та курей, що утримуються для виробництва м’яса.

«Передбачається, що в контексті запровадження мінімальних стандартів благополуччя в частині утримання курей в клітках для птахівників буде передбачений перехідний період — до 2026 р. В інтересах птахівників над цими питаннями починати працювати уже зараз, щоб грамотно вибудувати політику розвитку своїх компаній та увійти в 2026 р. без іміджевих втрат», — зазначив Володимир Лапа.

Він додав, що своєчасно проведена робота дозволить суб’єктам господарювання не лише якісно підготуватися до проведення заходів державного контролю, але й забезпечити розширення ринків збуту своєї продукції.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus