Реклама

Поголів'я свиней знизиться на 35% — прогноз

21 червня 2019 173 0
Поголів'я свиней знизиться на 35% — прогноз
pixabay.com

Поголів'я свиней в Україні перестало знижуватися, але в домашніх господарствах до 2025 р. може скоротитися на 35%, до 1,7 млн ​​голів. Такий прогноз оприлюднила профільна асоціація «Свинарі України» (АСУ).

При цьому, як зазначають фахівці, зараз понад 40% загального поголів'я свиней в Україні припадає саме на присадибний сектор.

«Останні п'ять років кількість свиней в домогосподарствах населення скорочується в середньому на 7,5% на рік. Так, в 2015 р. поголів'я свиней в присадибному секторі налічувало 3,6 млн, цього року воно дорівнює 2,6 млн», — заявила глава асоціації Оксана Юрченко.

Нагадаємо, Африканська чума свиней вперше була зафіксована в Лаосі. Від інфекції вже загинули 973 тварини. 

За її словами, поголів'ю шкодять спалахи африканської чуми свиней, які збільшуються відсутністю ідентифікації тварин в господарствах населення і низьким рівнем біобезпеки.

«У разі підозри на африканську чуму власники таких свиней намагаються якомога швидше їх збути, що сприяє поширенню хвороби. Продаж неідентифікованих подворно забитих свиней на стихійних ринках в свою чергу ускладнює контроль епізоотичної ситуації в країні», — зазначила Оксана Юрченко.

Вона нагадала, що з 1 січня 2025 р. набере чинності положення про заборону на реалізацію на ринках тварин, забитих подворно: відповідно до положень закону «Про основні засади та вимоги до безпеки і якості харчових продуктів» до продажу будуть допускати тільки свинину зі сертифікованих боєнь. За її словами, ця норма допоможе виправити ситуацію.

Читати за темою: Україна наблизить стандарти виробництва м’яса до європейських

Виконано за допомогою Disqus