Реклама

Україна має всі шанси стати країною №1 з експорту равликів

20 червня 2019 423 0
Україна має всі шанси стати країною №1 з експорту равликів
epravda.com

Україна може стати світовим лідером з експорту равликів. Про це розповіла виконавчий директор Української асоціації виробників равликів Іванна Бейдель. Повідомляє SEEDS.org.ua.

Як зазначила вона, Українська асоціація виробників равликів наразі об’єднує всю Україну. Станом на 1 травня це 86 ферм, які стартують цьогоріч, або ж готуються до старту у 2020 р. в 19 областях України.

«Окремо крім асоціації є ще наш кооператив «Український кластер виробників равликів». Наразі він об’єднує більше 30 ферм здебільшого центральної та західної України. Його створено для спільної господарської діяльності і для формування партій для експорту за кордон», — зауважила Іванна Бейдель.

Наразі кооператив має клієнтські бази у країнах Європи. Зараз все в процесі опрацювання.

За словами представника профільної асоціації, в Україні наразі ринок більш внутрішній. Однак багато людей розпочинають цю справу. Зокрема цьогоріч лише кооператив «Український кластер виробників равликів» планує виростити до 200 т равлика.

«А тому питання експорту наразі першочергове. Якщо багато людей розпочнуть цю справою, а не буде куди збувати равликів, вартість на них впаде і цим перестануть займатися», — додала Іванна Бейдель.

Вона повідомила, що наразі кооператив, окрім звичайного сезонного, розробляє технологію вирощування равликів у теплицях. Це буде високотехнологічний процес, який дозволить вирощувати равликів цілий рік і навіть мати щороку 2-3 врожаї. Це буде гарантувати замовникам за кордоном своєчасні регулярні поставки і бажану кількість.

Читати за темою: Українські виробники равликів представили продукцію на міжнародному форумі

Виконано за допомогою Disqus