Реклама

Перезволоження призвело до поширення грибкових хвороб часнику

24 червня 2019 62 0
Перезволоження призвело до поширення грибкових хвороб часнику
pixabay.com

Надлишок вологи негативно вплинув на якість українського часнику. Про повідомляє SEEDS.

Як зауважив керівник групи компаній «Best Garlic» Михайло Сорока, перезимував часник добре — зима була м’яка і вимерзання не було.

«За моєю інформацією весна для всіх пройшла біль-менш рівненько. Дощило, не було проблем з подачею води — її на півдні України дали достатньо рано. У першій половині, коли часник бурно ріс, мав активну вегетацію, жодних нарікань не було», — зазначив Михайло Сорока.

Однак він додав, що у другій половині травня, починаючи з західних регіонів пішли недоречні опади. Як результат — надлишок вологи, який потягнув за собою певні проблеми.

На ринок вже виходить часник не зовсім високої якості — частина товару вже зіпсована. По-перше, — це грибкове захворювання. І причина не тільки у надлишку вологи.

Читати за темою: Хвороби часнику

«В Україні часникова галузь знаходиться переважно в сегменті невеликих приватних господарств, там де не завжди можна і страхові обробки провести. Однак надалі саме такі господарства впливають на формування ціни, а відсутність сховищ змушує всіх максимально рано виходити з продажами, що спричиняє обвал цін», — зауважив експерт.

Наразі виробники часнику намагаються якнайшвидше розпродати продукцію, знаючи — довго він не зберігатиметься. Тим паче в Україні абсолютно відсутні спецсховища для часнику.

«Навіть зараз на полицях магазинів можна спостерігати український часник в якого почорніла шийка, проблема з корінцями… Неозброєним оком видно що ці проблеми пов’язані з грибковими хворобами», — додав Михайло Сорока.

Виконано за допомогою Disqus