Експерти пояснили популярність китайського часнику в Україні

3 липня 2019 896 0
Експерти пояснили популярність китайського часнику в Україні
pixabay.com

Полиці українських магазинів заполонив китайський часник. Це при тому, що багато українських виробників вирощують культуру. Проте ритейлерам зручніше працювати з Китаєм, через об’ємні партії часнику. Повідомляє bbc.com.

Крім китайського в Україні, особливо навесні, продається також і єгипетський часник.

А от український часник частіше можна зустріти на ринку.

Читати за темою: Виробництво часнику є перспективною нішею для українців

Українські виробники не лише вирощують часник для внутрішнього ринку, але й починають експортувати. У 2018 р. український часник продавався у Білорусі, балтійських країнах, Польщі, Грузії та Австрії.

Це лише один із парадоксів виробництва цієї, здавалося б, простої і традиційної для України культури.

Головними виробниками досі є особисті селянські господарства. Промислових виробників — як за масштабами, так і за технологіями дуже мало.

За 2018 р. господарства, які займаються саме промисловим виробництвом овочів, виростили менш як 3 тис. т.

Посівна площа часнику в 2018 р. становила 22,6 га, з яких у приватному секторі — 21, 5 га.

«Це не сільгосппідприємства, які можуть поставити в магазини якусь більш-менш оптову партію, а це індивідуали. А їздити збирати десь по дворах ніхто не буде. І ритейлу набагато зручніше працювати з тим самим Китаєм, коли є велика партія, ти її завів, і виклав на полиці магазину», — пояснила оглядач аграрного ринку Лариса Гук.

Нагадаємо, засновниця Hot Garlic Ольга Романів працює над об’єднанням виробників часнику у єдиний кластер Ukrainian Innovative Garlic Cluster задля досягнення спільної мети. Інноваційний погляд на ринок та припинення лобової конкуренції — саме це потрібно наразі виробникам.

Виконано за допомогою Disqus