Виробництво добрив в Україні скорочується — хто їх виробляє?

28 червня 2019 253 0
Виробництво добрив в Україні скорочується — хто їх виробляє?
Виробництво добрив в Україні скорочується — хто їх виробляє?

Виробництво добрив в Україні скорочується. У 2011 р. частка імпортної продукції у продажі добрив складала менше третини. У 2017 р. імпорт вже сягнув 70%. Минулого ж року, частка імпорту трохи знизилася до 69,2%. Про це йдеться у матеріалі «Українські добрива: основні гравці на ринку» на Kurkul.com.

Нагадаємо, за даними Держстату, торік власне виробництво покрило лише трохи більше 30% від потреби українського агросектору у добривах.

«При цьому основна причина недостатності власного виробництва — «російський фактор». Це вартість російського газу, втрата Україною контролю над частиною Донбасу (і заводом «Стірол»), перенесення «Сєверодонецького об'єднання «Азот» на непідконтрольну Україні територію, прощання з українським ринком російських компаній», — йдеться у повідомлені.

Тому введення Кабміном повного ембарго на імпорт в Україну російських мінеральних добрив — міра хоч і несподівана, але прогнозована. Тим більше, що «війна» з російськими азотними добривами в Україні ведеться вже 15 років.

Топ вітчизняних виробників мінеральних добрив за останні п’ять років:

Детальніше про виробників читайте у матеріалі.

Виконано за допомогою Disqus