В Україні зафіксували стрімке зростання цін на молоко

18 липня 2019 155 0
В Україні зафіксували стрімке зростання цін на молоко
pixabay.com

На сировинному ринку України справжній ажіотаж. Ціни на молоко зростають, і ростуть дуже швидко. Про це повідомляє Інфагро.

«Основна причина, звичайно, зниження виробництва і, що найбільш значимо, скорочення надходження на переробку молока від господарств населення. Перший квартал показав скорочення на 20%. Даних по другому кварталу поки немає, але цифри однозначно не покращаться», — йдеться у повідомленні.

Зниження пропозиції сировини домогосподарствами призвело до зменшення виробництва біржових молочних товарів, переважно, СЗМ, масла і казеїну, а також до помітного скорочення вторинного ринку сировини.

Виробництво молока сільськогосподарськими підприємствами також зовсім не радує. Фермери не вкладають кошти в поголів'я або нові проекти, а накопичують інвестиції під майбутній ринок землі.

У підсумку в червні в сільгосппідприємствах було вироблено на 5,4% менше молока, аніж в червні 2018 р., поголів'я впало на 4,9%, а ціна зросла на 6%. Погіршив ситуацію також попит Китаю на СНМ в квітні-травні, що зменшило обсяг ринку і посприяло дефіциту.

У підсумку, на початок літа запаси молочних продуктів в еквіваленті сирого молока в Україні на 20% поступалися показникам цього ж періоду минулого року.

Вже на початку липня в Україні в дефіциті виявилися всі види сировини: дороге високоякісне молоко, молоко господарств населення, яке з доставкою на завод коштує не дешевше фермерської сировини першого-другого сорту, вторинний ринок, і навіть СЗМ і масло.

Виробники молока відчули підвищену увагу з боку покупців і тепер просять перегляду контрактної ціни за своє молоко відразу на 5%. Залежно від якості і обсягів закупівлі ціна молока сировини коливається в діапазоні від 6 грн/кг (господарства населення) до 10 грн/кг і навіть більше.

 Читати за темою: В Україні набули чинності нові вимоги до молока

Виконано за допомогою Disqus