Донецький фермер судиться з державою за невиплачену компенсацію

18 липня 2019 165 0
Донецький фермер судиться з державою за невиплачену компенсацію
UkraineFood.org

Фермер Василь Яйленко з Нікольського району подав позов до суду, оскільки держава не виплатила йому компенсації за саджанці та відсотки за кредитами. Наразі справу розглядає Верховний суд України. Повідомляє bizshid.com.

У 2014 році Василь Яйленко взяв кредит і заклав 17 га саду. Посадив саджанці яблунь, груш, черешень, абрикос, горіхів.

На закладку саду у селі Тополине Нікольського району підприємець витратив $200 тис. За курсом, який був на той час, це дорівнювало 1,5 млн грн.

«Я давно мріяв про сад, щоб фрукти не привозити, а вирощувати на своїй землі. Тому зважився на цей крок. Допомагала уся моя родина, це стало родинною справою», — розповів голова фермерського господарства «Надія-1» Василь Яйленко.

Фермер тоді ж звернувся за компенсацією, але йому відмовили у профільному міністерстві, сказали, що не отримували документи.

У 2018 р. півмільйона грн фермер витратив на обладнання холодильників, щоб зберігати фрукти.

«Кілька разів я звертався за відшкодуванням відсотків, вартості саджанців, зібрав усі документи, але мені сказали, що чи то загубили мої документи, чи взагалі їх не отримували. На суд чиновники з нашої РДА взагалі не приїхали. Так не може бути. Держава виділяє великі компенсації агрохолдингам, а фермери її не отримують, про яку підтримку ми говоримо», — розповів фермер.

Читати за темою: Садівникам компенсують 120 млн грн за придбані саджанці

В управлінні агропромислового господарства Нікольської РДА розповіли, що фермер дійсно звертався по державну допомогу, приносив усі документи.

«Ми ці документи перенаправляли на Мінагрополітики, яке безпосереднього розглядає заявки фермерів. Василь Яйленко двічі звертався — у 2014 та 2017 рр., наразі його справа ще у суді. Чому така ситуація, я не знаю, фермери з інших районів на Донеччині отримують відшкодування», — повідомив керівник управління АПК Нікольської РДА Віталій Рощупкін.

Наразі фермер подав позов до Верховного суду України і сподівається на позитивне рішення, що держава йому виплатить обіцяне відшкодування і він зможе розвивати садівництво на південній частині Донеччини, яка є зоною ризикованого землеробства. 

Гроші на розвиток садівництва фермер витрачає з прибутків від вирощування зернових культур. Зараз на його полях тривають жнива.

Виконано за допомогою Disqus