Реклама

Перелік техніки під державну програму компенсації вартості зріс у 16 разів

14 серпня 2019 855 0
Перелік техніки під державну програму компенсації вартості зріс у 16 разів
Перелік техніки під державну програму компенсації вартості зріс у 16 разів

Мінекономрозвитку розширило перелік техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету.

Про це повідомляє Kurkul.com з посиланнням на сайт МЕРТ.

Згідно з умовами програми підтримки, ключовим критерієм отримання компенсації з бюджету на придбання сільськогосподарської техніки і обладнання є ступінь локалізації їх виробництва на території України до 60%.

«Нашим основним завданням при запуску програми було підтримати українського виробника. На початку програми критерії участі в ній змогли виконати лише 40 підприємств-виробників сільгосптехніки, в програмі було менш як 800 найменувань техніки і обладнання. А зараз документи надходять з майже 200 підприємств, у 16 разів зріс список техніки, якої тепер понад 12,5 тис. найменувань», — зауважив міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів. 

При цьому, за його словами, вимоги до локалізації, зокрема для складної самохідної сільськогосподарської техніки, зросли з 35% до 55%.

«Комісія провела аналіз стану та результатів виконання програми за 6 місяців (з грудня 2018 року до травня 2019 року) та розглянула нові заявки від виробників сільгосптехніки та обладнання. Після опрацювання заявок та перевірки заявників на відповідність техніки та обладнання критеріям участі у програмі Комісія оновила перелік виробників, техніки та обладнання на 2019 рік», — йдеться у повідомленні МЕРТ.

Для довідки:

Згідно з умовами бюджетної програми, до переліку включаються техніка та обладнання, ступінь локалізації виробництва якої перевищує 60%, що виробляються заводами-виробниками, які є резидентами України не менш як два роки та питома вага витрат яких на оплату праці з урахуванням відрахування на соціальні заходи у складі собівартості виробленої продукції становить не менш як 8%; здійснюють на території України технологічні операції, необхідні для виробництва техніки та обладнання; мають конструкторсько-технологічну документацію та/або зареєстроване право інтелектуальної власності на техніку та обладнання, відображене в балансі; здійснюють гарантійне і післягарантійне обслуговування техніки та обладнання.

За звітний період (з грудня 2018 по травень 2019 року) 2372 українським аграріям спрямовано 261,1 млн грн часткової компенсації вартості за купівлю 3993 одиниць української сільськогосподарської техніки та обладнання. Серед найбільших отримувачів компенсації від держави є, зокрема, сільгоспвиробники Вінницької області — 29,1 млн грн, Одеської області — 20,2 млн грн, Сумської області — 18,6 млн грн, Кіровоградської області — 18,2 млн грн та Миколаївської області  — 17,6 млн грн.

Виконано за допомогою Disqus