Донецький вівчар експортує овець до Туреччини

22 липня 2019 113 0
Донецький вівчар експортує овець до Туреччини
Bizshid.com

Фермер Олег Шилов домашнє господарства перетворив на вівчарську ферму, наразі продає вовну та своїх баранів по всій Україні, купувати тварин приїжджають навіть з Туреччини. Повідомляє Bizshid.com.

У 2013 році житель села Торське Лиманської громади Олег Шилов став приватним підприємцем. Купив напівзруйновану ферму, відремонтував її за власні гроші і перевів з домашнього господарства своїх овець і баранів.

Від початку заснування на фермі було до ста тварин, за якими допомагала доглядати родина фермера. Створювали умови для розпліднення, стригли вовну, розбудовували ферму.

У 2018 році Олег Шилов подав свій проєкт на участь в обласному конкурсі «Український донецький куркуль». На отримані 420 тис. грн купив ще додатково тварин — 40 ярок і два барани, також обладнав сіносховище.

Щовесни Олег Шилов зрізає вовну з овець і відправляє її на фабрики з переробки вовни. За 1 кг вовни підприємець отримує 10 грн. Ціна залежить від якості вовни та породи овець.

«Я згуртував навколо себе усіх вівчарів громади, раніше вони просто спалювали цю вовну, зараз несуть до мене на ферму, а потім ми викликаємо фахівця і машину, яка її забирає. Так усім вигідно, бо за вовною навіть із 40 овець ніхто не приїде. Цієї весни ми здали 2 т вовни», — розповів фермер.

Наразі на агрофермі Олега Шилова 500 овець. За ними доглядають шестеро працівників.

Фермер розповів, що вівці невибагливі до пасовища, тому можуть випасатися там, де для інших тварин непридатна земля.

 Читати за темою: На Черкащині розводять особливу породу свиней

Виконано за допомогою Disqus