Високу врожайність озимих забезпечить проведення фітоекспертизи

30 липня 2019 41 0
Високу врожайність озимих забезпечить проведення фітоекспертизи
UKRAVITВисоку врожайність озимих забезпечить проведення фітоекспертизи

Аби переконатися у якості посівного матеріалу та згодом отримати гарні врожаї експерти радять провести фіто експертизу насіння. Вона допоможе виявити зараженість патогенами та правильно підібрати необхідні препарати. Про це повідомляє прес-служба UKRAVIT.

Для обрання оптимальних протруйників фахівці «Інституту здоров’я рослин» рекомендують перед висівом обов’язково перевірити насіннєвий матеріал на зараженість патогенами — тим паче, що з цією проблемою в умовах сезону  2019 їм доводилося стикатися доволі часто.

«Аналізуючи результати останніх досліджень насіннєвого матеріалу, можна відзначити великий відсоток зараження насіння альтернаріозом, фузаріозом, кладоспоріозом; також часто зустрічалися випадки зараження насіння пліснявою, бактеріозом та сажкою. Якщо скористатися посівним матеріалом із таким «діагнозом», на щедрий врожай сподіватися не варто: адже збудники цих хвороб в майбутньому негативно вплинуть на схожість та енергію проростання. І рослини, що виростуть із зараженого насіння, будуть доволі ослабленими», — зазначив керівник агробіологічної лабораторії Інституту Володимир Конограй.

Однак, зараженість посівного матеріалу — ще не вирок врожаєві, заспокоює він: проведена напередодні посівної фітоекспертиза вкаже на «вади» насіння і допоможе обрати оптимальний препарат, здатний їх ліквідувати.

Для дослідження насіннєвого матеріалу в Інституті використовують кліматичні камери, в яких методом вологих камер або на поживних середовищах проводять стимуляцію росту патогена. Потім за допомогою мікроскопічних досліджень грибкові хвороби ідентифікують.

Якщо в ході дослідження виявлено зараженість посівного матеріалу, Володимир Конограй радить звернути увагу на багатокомпонентні фунгіцидні протруйники — Ультрасил Дуо (тебуконазол, 60 г/л + імазаліл, 100 г/л), Рестлер Тріо (прохлораз, 60 г/л + флудоксоніл, 15 г/л + ципроконазол, 6,0 г/л) та Рекорд (карбоксин, 170 г/л + тирам, 170 г/л). Завдяки різним механізмам дії діючих речовин вони ефективно контролюють широкий спектр захворювань і забезпечують тривалий захист. Крім того, наголошує він, не варто нехтувати агротехнічними прийомами для зменшення розвитку хвороб у подальшому.

Виконано за допомогою Disqus