Реклама

Аналіз ґрунту допоможе оптимізувати витрати на посівну — експерт

27 серпня 2019 108 0
Руслан Клименко, директор центру сучасних досліджень ґрунту SAT-LAB
Руслан Клименко, директор центру сучасних досліджень ґрунту SAT-LAB

Процес планування майбутнього врожаю, розробка системи живлення, більше того — вибір найбільш економічно вигідної за даних умов с/г культури базується на інформації по родючості ґрунту. Розуміння та об’єктивна оцінка агрохімічної цінності ґрунту є основним інструментом з управління наявними виробничими потужностями. Про це у коментарі Kurkul.com повідомив директор центру сучасних досліджень ґрунту SAT-LAB Руслан Клименко. SAT-LAB є частиною компанії «СІЕЙТІ», яка входить до ГК «Технологія».

Експерт впевнений, що саме агрохімічний аналіз ґрунту на сьогоднішній день є обов’язковою умовою прибуткового сільськогосподарського виробництва.

«Агрохімічний аналіз дозволяє встановити потенціал поля, на основі якого, в свою чергу, здійснюється розрахунок врожайності с/г культури та системи живлення. За відсутності інформації щодо вмісту рухомих форм елементів живлення, кислотності ґрунту, його гранулометричного складу процес агровиробництва характеризується суттєвим збільшенням ризиків неправильної організації агротехнічного процесу», — додав Руслан Клименко.

У лабораторії SAT-LAB проводиться комплексне агрохімічне дослідження ґрунту, що включає  відбір зразків ґрунту автоматизованим пробовідбірником, власне агрохімічний аналіз, розробка системи живлення та картограм поля по вмісту елементів живлення.  

«Нашою конкурентною перевагою у порівнянні з іншими лабораторіями даного напрямку є оперативність виконання робіт. Час виконання аналізу лімітується виключно умовами проведення екстракції елементів живлення, що регламентуються відповідними нормативними документами, на основі яких проводяться дослідження», — зазначив експерт. 

За словами Руслана Клименка, після проведення аналізу замовник отримує агрохімічні карти, які містять інформацію по фактичному вмісту елементів живлення. Фахівці SAT-LAB надають агрономічний супровід по інтерпретації отриманих показників та розрахунку оптимальної системи живлення. 

«Агрохімічний аналіз ґрунту, виконаний у SAT-LAB, дає замовнику не лише розуміння фактичного стану сільськогосподарських угідь, але й є ефективним інструментом по впровадженню точного землеробства, що в цілому забезпечує збільшення рентабельності сільськогосподарського виробництва»,  — резюмував експерт.

Виконано за допомогою Disqus