У кількох областях стартувала посівна озимого ріпаку

8 серпня 2019 61 0
У кількох областях стартувала посівна озимого ріпаку
У кількох областях стартувала посівна озимого ріпаку

У Херсонській, Кіровоградській та Полтавській областях почалася посівна озимого ріпаку. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

Читати більше: Стан ріпаку в Україні в 2019 році — АгроЕкспедиція 

У ФГ «Теллус-Юг» в Голопристанському районі на Херсонщині озимий ріпак розпочали сіяти 6 серпня. Ранні строки посіву обумовлені тим, що господарство сіє ранньостиглий гібрид, в той час як більшість господарств по сусідству надають перевагу сортам, які не призначенні для раннього посіву.

«Сівбу озимого ріпаку розпочали вчора, із запланованих 400 га поки що встигли засіяти 40 га. Вологи цьогоріч вкрай мало, щоб розпочати посівну чекали опадів. З 18 квітня до 4 серпня у нас в регіоні не було жодного дощу, днями випало 15 мм. Сіяти плануємо в різні строки, все залежить від погоди. Окремі господарства по сусідству вже також вийшли в поля, проте більшість сіяти ріпак ще не починали», — розповідає власник ФГ «Теллус-Юг» Андрій Щедрінов.

За його словами, озимий ріпак в господарстві вирощують за технологією no-till. У планах — розширити озимий клин, в тому числі й площі посіву пшениці, від вирощування соняшнику в ФГ «Теллус-Юг» поступово відмовляються. 

Сіють ріпак і на Кіровоградщині, сівбу розпочали 7 серпня. Оскільки перед цим, 6 серпня, пройшов дощ, який, за словами місцевих аграріїв, «промочив ріллю приблизно на глибину 10 см», вирішено було розпочинати сівбу на заздалегідь підготовлених після збирання озимої пшениці площах.

Також вже з початку серпня сіють озимий ріпак на Полтавщині.

«Поки що робимо це на окремих полях, там, де бачимо достатню для сівби кількість вологи. Там, де встигли підготувати площі після збирання попередника, здебільшого озимих зернових. Поки що умови для сівби досить сприятливі, нещодавно були хоч і невеликі, але дощі, а зараз немає спеки, температури повітря помірні. Тож і ми, і наші колеги, переважно з південних районів області, вже розпочали посівну», — зазначає головний агроном СТОВ «Фіалка» Ярослав Сінченко.

Виконано за допомогою Disqus