На Кіровоградщині через непогоду пересівали соняшник

9 серпня 2019 778 0
На Кіровоградщині через непогоду пересівали соняшник
На Кіровоградщині через непогоду пересівали соняшник

У Центральному кластері компанії «Кернел» на Кіровгорадщині під соняшник відводять 23% сівозміни (5,2 тис. га) половина якого — високоолеїновий. Про це повідомив головний агроном Центрального кластеру В'ячеслав Бадика під час АгроЕкспедиції Соняшник 2019, партнерами якого cтали BASF, Credit Agricole, LG Seeds Ukraine

Через холодну весну цього року на підприємстві не поспішали сіяти кукурудзу, тому ранні терміни висіву дісталися соняшнику — з 6 по 10 квітня. Зазвичай дотримуються співвідношення 50/50 ранньої і пізньої сівби, то в цьому сезоні всю олійну посіяли рано.

Але це ще не всі несподіванки сезону. Цього сезону чортополохівка охопила весь регіон. Проте, завдяки наявності ЗЗР і оперативній роботі по їх внесенню вдалося зупинити першу хвилю шкідника і не допустити другу.

А ось через град місцями доведося пересівавти соняшник.

Це підприємство є одним з тих, хто максимум зусиль спрямовує в розвиток технологій і намагається оптимізувати всі можливі витрати при вирощуванні культури. 

«Ми можемо спостерігати за врожайністю: в якому місці буде 6 т, в якому 7 т. Визначати, де хороші є ділянки поля, де бідні. Це враховується потім при посіві: на бідному ділянці загущувати посів не варто, а де краща ділянка, можна і збільшити норму. Всі ці елементи точного землеробства у нас впроваджені, і з кожним роком їх стає все більше і більше», — підкреслив головний агроном Центрального кластеру «Кернел» В'ячеслав Бадика.

Виконано за допомогою Disqus

+ 7° ... - 1°

Вітер

1.9м/с

Опади

0мм

Вологість

96%