Експерти радять перевіряти посіви соняшнику на появу нетипових шкідників

12 серпня 2019 951 0
Експерти радять перевіряти посіви соняшнику на появу нетипових шкідників
Експерти радять перевіряти посіви соняшнику на появу нетипових шкідників

Дедалі частіше у посівах сільськогосподарських культур зустрічаються нетипові для них шкідники. Так, останнім часом соняшник починають активно пошкоджувати клопи. Про це повідомили у агрономічному департаменті компанії «UKRAVIT», передає прес-служба компанії.

Читати за темою: Стан соняшнику у 2019 році.

Ці шкідники висмоктують соки із різних частин рослини, що в подальшому призводить до некрозів і засихання.

Також клопи ушкоджують сім’янки соняшника. Уражені на початку формування, ті одразу гинуть, зсихаючись у тоненьку пластинку.

За результатами моніторингу фахівців компанії, найбільшої шкоди соняшнику цього сезону завдають ягідний та луговий клопи. Тож щоб уникнути втрат врожаю та зберегти його якість, вони радять постійно проводити моніторинг посівів. А за перевищення економічного порогу шкодочинності клопа — застосовувати комбінований контактно-системний інсектицид для контролю шкідників соняшника та інших культур Хлорпірівіт-агро (хлорпірифос, 500 г/л + циперметрин, 50 г/л).

Завдяки двом діючим речовинам він здатен контролювати надзвичайно широкий спектр шкідників, у тому числі й клопів. Препарат забезпечує надзвичайно швидку дію й надовго позбавляє посіви від шкодочинних комах. При цьому при дотриманні регламентів застосування він не проявляє фітотоксичності до культурних рослин.

Хлорпірівіт-агро має низьку норму затрати, однак для максимального ефекту, попереджають фахівці «UKRAVIT», варто забезпечити рівномірне його нанесення, без стікання, на листкову поверхню. Крім того, препарат сумісний з іншими засобами захисту рослин і придатний до застосування авіахімметодом. А за рахунок фумігаційної дії — проникає у важкодоступні місця та знищує всіх шкідників.

Виконано за допомогою Disqus