Поточний сезон став найсприятливішим для розвитку соняшнику — думка

12 серпня 2019 339 0
Руслан Больбот, заступник і перший помічник підприємства «Роксолана»
Kurkul.comРуслан Больбот, заступник і перший помічник підприємства «Роксолана»

У Кіровоградській області збільшуються посівні площі під соняшником, у той час, як кукурудза поступово відходить на другий план. Про це розповів заступник і перший помічник підприємства «Роксолана» Руслан Больбот у матеріалі Latifundist.com.

«Спостерігаємо тенденцію збільшення посівних площ під соняшник. Усе через зміни клімату, які відбуваються дуже швидкими темпами. У таких умовах альтернативою стає ріпак. А соняшник був, є й буде. Тим більше, що 2019 р. став сприятливим для росту й розвитку культури. Були хороші погодні умови, опади й зовсім небагато спеки», — зазначає фермер.

Читати за темою: Стан соняшнику у 2019 році.

Сьогодні в сівозміні підприємства «Роксолана» присутні соняшник (45 %), пшениця (35 %), решта площі — ячмінь. Через те, що підприємство розміщено в зоні ризикованого землеробства сівозміну не великий — кількість опадів не дозволяє.

 У поточному сезоні на Кіровоградщині, незважаючи на достатню кількість опадів, дощі були нерівномірні. Наприклад, у липні випало 76 мм, але в цьому ж місяці вдарила аномальна спека що погано позначилося на озимих — верх колоска «підсмажило».

Виконано за допомогою Disqus

+ 19° ... + 12°

Вітер

2.1м/с

Опади

0мм

Вологість

63%