В Україні створять систему попередження про рейдерство

14 серпня 2019 215 0
В Україні створять систему попередження про рейдерство
bagnet.orgВ Україні створять систему попередження про рейдерство

В Україні планують створити систему, яка буде попереджати громадян про захоплення їх нерухомості або бізнесу. Про це заявив співзасновник Monobank Дмитро Дубілет, який став радником т.в.о. голови СБУ Івана Баканова, передає Elevatorist.com.

Нагадаємо, в ОПЗ заявили про рейдерське захоплення

«Ми хочемо створити систему, яка буде повідомляти громадянам про те, що їх майно переходить комусь іншому», — зазначив Дмитро Дубілет.

Він пояснив, що реформу можна розбити на три частини.

По-перше, планується дати громадянам і бізнесу можливість безкоштовно користуватися списками повідомлення про те, що їх нерухомість або бізнес змінює власника.

«Зараз подібний сервіс є, але він а) платний; б) стосується тільки нерухомості, та й то не всієї. Наша мета — зробити сервіс безкоштовним, що охоплює всі типи майна і доступним через різних провайдерів», — пояснив радник т.в.о. голови СБУ.

По-друге, стоїть завдання повідомляти громадян, навіть якщо вони не підписалися.

«Яким би простим сервіс підписки не був, більшість громадян на нього не підпишуться. Тому ми ставимо перед собою завдання навчитися посилати їм повідомлення в будь-якому випадку», — зазначив він.

За словами співзасновника Monobank, складність полягає в тому, що в Україні немає «нормального реєстру з контактною інформацією громадян». Тому планується інтегруватися з бюро кредитних історій, в яких контактні дані більшості громадян.

По-третє, планується повідомляти про підготовку угод, а не тільки про їх завершення.

«Якщо вашу квартиру або бізнес вже відтіснили, то процес повернення може бути довгим і виснажливим. Ми повинні зробити так, щоб ви отримували повідомлення про реєстраційні дії ще на етапі підготовки», — зазначив Дмитро Дубілет.

Він додав, що одночасно потрібно дати можливість громадянам загальмувати таку угоду.

«Наприклад — шляхом спрощення процедур подачі скарги до антирейдерської комісії при Мін'юсті. Втім, ми розуміємо, що це може призвести до зловживань і з боку продавців, так що будемо впроваджувати обережно», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus