Реклама

USDA завищили прогноз врожаю української кукурудзи — думка

16 серпня 2019 124 0
USDA завищили прогноз врожаю української кукурудзи — думка
USDA завищили прогноз врожаю української кукурудзи — думка

Серпневий звіт USDA показав завищені прогнози щодо врожаю кукурудзи в Україні. Український ринок в основному працює з урожаєм на рівні 34 млн т. Таку думку висловив трейдер компанії Spike Trade Юрій Гаврилюк в коментарі Latifundist.com.

«Звіт USDA показав досить оптимістичні очікування щодо врожаю кукурудзи в Україні піднявши планове виробництво до 36,5 млн т і експорт — 30 млн т (відповідно на 2,5 і 2 млн т більше, ніж було в попередньому звіті). Вважаю цей показник завищеним. Український ринок в основному працює з цифрою 34 млн т», — прокоментував Юрій Гаврилюк.

Що стосується української пшениці, на думку експерта, нічого несподіваного не було, проте котирування на неї впали практично на 3 центи за бушель 12 серпня і залишалися на тому ж рівні 13 серпня.

Як зазначає Юрій Гаврилюк, причиною падіння було те, що алгоритми не отримавши можливості продавити ціну по кукурудзі до бажаного рівня через limit down (падіння біржових котирувань на максимально дозволений біржею рівень після чого торги зупиняються), почали продавати пшеницю як альтернативну пов'язану культуру, яка тісно торгується в спреді з кукурудзою

Урожай пшениці в Україні USDA оцінює в 29,2 млн т, і, на думку експерта, це також виглядає досить високо в порівнянні з оцінками локальних гравців. Однак оцінку врожаю в Росії експерти зменшили на 1,2 млн т.

«В результаті вищесказаного істотно були збільшені планові кінцеві залишки 2019/20 МР. Тренд невтішний. Фізичний ринок України миттєво відреагував на такі події на СМЕ. Індексація відразу просіла до рівня близько $171/$174/$176 на фураж/3 клас/2 клас відповідно», — додав трейдер.

Тепер, на думку Юрія Гаврилюка, доводиться тільки здогадуватися який запас міцності українських виробників і коли вони продовжать продавати свій урожай.

«Актуальний рівень цін їх не влаштовує — і це не дивно», — додав експерт.

Нагадаємо, що кукурудза впала в ціні після того, як Міністерство сільського господарства США (USDA) заявило, що американські аграрії посіяли більше, ніж очікували аналітики.

Виконано за допомогою Disqus