АгроПолігон John Deere: міжрядна культивація кукурудзи у «Продексім»

АгроПолігон John Deere: міжрядна культивація кукурудзи у «Продексім»

АгроПолігон «Джон Дір» 11 липня 2019 320 0

Минулого разу, коли Kurkul.com в межах проекту АгроПолігон John Deere був на Херсонщині, у господарстві «Торговий дім Продексім» кукурудзу встигли посіяти до дощу, тож на сам посів ми не встигли. Більше ніж за місяць культура зійшла і її висота сягала близько 40-50 см.

Перший візит на господарство відбувся 18 квітня. Про знайомство з господарством і технологією сівби кукурудзи можете почитати у матеріалі АгроПолігон John Deere. Кукурудза у Продексім на Херсонщині. Нагадаємо лише, що на полі площею 63 га посіяно сорт ДКС 5007 DEKALB (ФАО 440), попередником був соняшник. Після нього провели лущення стерні, а далі — оранку на 27-30 см. Потім поле вирівняли й закрили вологу боронуванням. Перед самим посівом провели культивацію на глибину 4,6 см. Сіяли сівалкою John Deere 1745 у агрегатуванні з трактором John Deere 8335 R.

Микола Азаров, керуючий виробництвом «Торговий дім Продексім»

«На даний час культура почувається добре. Ми захистили її від бур’янів . Також внесли Хелатин Цинк, тому що культурі потрібен цинк на ранній стадії розвитку. Опадів за цей період хоч і вистачило для сходів, та все одно було замало, тому ми провели один полив нормою 400 м³», — розповідає керуючий виробництвом «Торговий дім Продексім» Микола Азаров.

«Ми брали аналізи ґрунту, зробили розрахунки і визначили, чого саме потребує культура. Тому попереду буде підживлення мікродобривами Хелатин Кукурудза, Хелатин Цинк та Бор. Ми заправляємо на гарний врожай, нічого позапланового у нас немає, все робимо за технологічною картою, яку затвердили ще навесні», — розповідає про плани аграрій.

Міжрядна культивація

Коли ми приїхали у господарство, в поле якраз вийшли 3 трактори John Deere 6110B із культиваторами вітчизняного виробництва з робочою шириною 5,6 м.

Трактор John Deere 6110B із культиватором вітчизняного виробництва

«Ми проводимо культивацію тільки для того, щоб дати рослинам кисень і розпушити ґрунт. Якісна культура дуже добре відгукується на цей обробіток. Раніше, коли не було можливості провести фертигацію, з міжрядною культивацією ми вносили добрива, зараз цього не робимо», — розповідає керуючий виробництвом.

Техніка

Трактор John Deere 6110B
Потужність 110 к.с.
Максимальна вантажопідйомність 3060 кг
Максимальний гідропотік 60 л/хв

Микола Азаров говорить, що ці 100-сильні трактори у господарстві — справжні універсали. Вони виконують повний спектр роботи. Пояснює вибір легких тракторів, а не іншого виробника, тим, що передусім у компанії дбають про надійність і комфорт операторів. В умовах дефіциту кваліфікованих кадрів потрібно забезпечити зручне робоче місце, в якому влітку буде не надто спекотно, а взимку — не холодно. Саме тому вибір зупинився на тракторах John Deere, реалізацією та сервісною підтримкою яких на Херсонщині займається компанія «Агротек».

Читати за темою: АгроПолігон John Deere. Кукурудза у Продексім на Херсонщині

«З «Агротеком» працюємо років 5, жодних питань щодо співпраці чи проблем із цим не було. Коли потрібне обслуговування, просто телефонуємо і протягом дня сервісні інженери уже в нашому господарстві. Всі технічні обслуговування проводяться вчасно. Чому обрали John Deere? У нас раніше були трактори іншого виробника, але вони не зарекомендували себе як надійна техніка, були постійні збої в роботі. Спробували John Deere і дуже задоволені їхньою роботою», — зазначає Микола Азаров.

Щодо витрати пального, то аграрій відверто говорить, що ці трактори не можна назвати найекономічнішими, але й зайвого пального вони не витрачають, тобто витрати в межах тієї норми, яка розрахована заводом-виробником.

«Я вважаю, якщо всі операції проводяться вчасно та якісно, немає простоїв тощо, то економія на пальному чи на вартості трактора відходить на другий план. Від того, як вчасно ми проведемо всі операції, залежить майбутній врожай, а звідси — прибуток. Завдяки хорошому врожаю ми покриваємо всі витрати», — говорить аграрій.

А ми тим часом прощаємося з господарством, залишаємо кукурудзу під гарячим херсонським сонцем і повернемося пізніше, бо попереду у нас ще два візити на це поле.

© Юрій Токмань, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою